24-05-2019 :
Ürünlerin Ortalama Fiyatları ALIM: DANA(KG): 24.22 KUZU(KG):34.00 ELMA SANAYİ TİPİ :0.60 HAŞHAŞ TOHUMU BEYAZ: 17.50 SATIM: HAŞHAŞ TOHUMU BEYAZ: 19.31 ET ( DANA)KEMİKSİZ:40.00 ET (KARKAS) -DANA:29.70 ELMA SANAYİ TİPİ: 0.68

KOBİ Destek(Nefes) Kredisi Kullanımı Başladı

Sayın Üyemiz;

 

Geçtiğimiz iki yılda kredilerde durgunluğun yaşandığı ve faizlerin yükseldiği dönemlerde TOBB, oda ve borsaların desteği ile Nefes Kredisi’ni başlatarak KOBİ kredilerinde yeni bir dönem başlatmıştı.

TOBB ile oda ve borsalar elini bu dönem de taşın altına koyarak üyesinin yanında olduğunu gösterdi.

 

Nefes Kredisi’nin devamı niteliğindeki ‘KOBİ Destek (Nefes) Kredisi’ projesi hayata geçirildi. Proje kapsamında TOBB ile oda ve borsaların bankalara aktardığı tutarın 7 katı kadar kredi hacmi KOBİ’lerin kullanımına sunuyor.

KOBİ Destek (Nefes) Kredisi ile ilgili Ziraat Bankası, Halk Bankası, Vakıfbank, İş Bankası, Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası, Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım Bankası olmak üzere 8 Banka ile TOBB arasında protokol imzalandı. Kullanılacak kredi 6 ay anapara ödemesiz, 12 ay eşit taksitli geri ödemeli toplam 18 ay vadeli olacak. Vadenin uzatılması veya kısaltılması mümkün değildir. Kullandırılacak kredinin brüt faiz oranı aylık %1.85’dir.Borsamız üyeleri için kredi üst limiti ise 100 Bin TL’dir. Kredi başvuru yapmak isteyen üyelerimiz Borsamızdan ‘KOBİ Destek(Nefes) Kredisi Başvurusu İçindir’ ibaresi ile faaliyet belgesi aldıktan sonra bu belge ile bahsi geçen 8 bankadan birine kredi başvurusu yapabilir. Bu belge olmadan banka talepleri kabul etmeyecektir. Kredi değerlendirmesi ise, başvuru yapılan banka ve KGF tarafından yapılacaktır. Olumlu sonuçlanması durumunda KOBİ Destek(Nefes) Kredisi kullandırılacaktır. Bankalar tarafından KGF’ye ödenecek olan %0.03 kefalet başvuru bedeli ve komisyonu dışında herhangi bir masraf talep etmeyecektir.

 

Borsamızdan faaliyet belgesi alınması sonrasındaki tüm kredi başvuru ve kullanım süreci ilgili bankalar tarafından yürütülecektir.

 

Üyelerimize ve Ülkemize faydalı olmasını diler,

 

Saygılar sunarız.

 

 

Goruntulenme : 215 Tarih : 2018-10-09

Döviz Kurları

 • Alış
 • Satış
 • DOLAR
  6.0656
  6.0766
 • EURO
  6.7864
  6.7986
Popup